Chystáte sa renovovať strop alebo premýšľate nad inštaláciou podhľadov? Chcete sa chrániť pred zvedavými ušami susedov a taktiež pred vytopením zhora? Ak patríte medzi tých, ktorí túžia žiť v skutočne originálnom prostredí, mali by ste si prečítať o novinke, ktorá si rýchlo nachádza priaznivcov v mnohých krajinách. Sú ňou napínané stropy, teda špeciálne krytiny bez spojov a švov, ktoré sa pripevňujú na špeciálne nosné profily, umiestnené v určitej výške pod stropom interiéru.

 

Realizácia napínaných stropov má toľko výhod, že nie je jednoduché niektorú z nich uprednostniť. Ak sa však rozhodnete pre renováciu stropu, popremýšľajte rozhodne aj nad touto možnosťou. O to viac, že váš interiér ňou získa nielen originálny vzhľad, ale aj dojem elegancie a luxusu. Napínané stropy vám nielenže umožnia výber z veľmi širokej dizajnovej škály, ale realizácia napínaného stropu vám i eliminuje mnoho nepríjemnej práce. Zabudnite na nepríjemné a prašné škrabanie pôvodnej omietky i na bielenie stropu.

 

Ako sa montujú napínané stropy?

Montáž nosnej konštrukcie napínaného stropu vám urobia odborníci, ktorý vám ho namontujú bez toho, aby ste po nich museli ešte niekoľko hodín čistiť interiér.

 

Pod napínanou foliou tiež poľahky schováte nerovnosti stropu, škvrny po vytopení susedmi ale i stopy po nekonečne praskajúcich paneloch či elektrickú kabeláž. Napínané stropy sú najsprávnejšou voľbou aj vtedy, ak sa chystáte v miestnosti inštalovať moderné svetelné systémy či dokonca klimatizáciu. Tento moderný vynález, ktorý navyše zvyšuje aj akustické vlastnosti interiéru,  vás v ničom neobmedzuje.

 

Napínaná folia sa vyrába v rôznych farbách a povrchových úpravách. V poslednom čase si však srdcia priaznivcov získavajú najmä lakované prevedenia napínaných stropov. Punc originality jej však dodáva najmä potlač, pri ktorej sa využívajú najmodernejšie digitálne tlačiarenské metódy, samozrejme, s vysokým rozlíšením. Záleží len od vás či zostanete pri bielej klasike alebo sa necháte zlákať širokou paletou možností rozmanitého dizajnu.

 

Špeciálny profil, ktorý foliu pripevňuje k stenám je zárukou, že stropy neovísajú a nepoškodia sa ani pri bežnom mechanickom pôsobení, akým je napríklad tlak korkového štopľa pri otváraní fľaše sektu či šampanského.

 

Montáž napínaných stropov a stien je rýchla a nevyžaduje si žiadne mokré procesy. Dá sa robiť pri izbovej teplote a keďže pri nej nevzniká zápach a nie je potrebné steny sušiť, nie je potrebné ani následné vetranie, ako to poznáme pri maľovaní.

 

Napínané stropy sú antibakteriálne a odpudzujú nečistoty. Biele plátno časom neožltne, navyše je ho kedykoľvek možné očistiť vlhkým mopom a to bežnými čistiacimi prostriedkami.